Nevyhadzujte kávový sós ktorý vám po vypití zostane.


3. Október 2017 Novinka

Nevyhadzujte kávový sós ktorý vám po vypití zostane. Dá sa ešte kvalitne využiť.

Odpudzovač škodcov.

Silná aróma môže byť pre mnohých z nás príjemná, ale pre niektorý hmyz ako sú mravce, slimáky ide o arómu veľmi nepríjemnú. Máte doma mravce?  Vysledujte miesto ich vstupu a nasypte tam trochu kávovej usadeniny mravcom tak zamedzíte prístup do vášho príbytku.

Domáci odstraňovač škvŕn na drevenom nábytku.

Väčšina kupovaných moridiel obsahuje chemikálie a produkuje nepríjemné výpary, čo je riziko pre životné prostredie aj zdravie tých, ktorí ich používajú. Ale káva – aj keď má určité obmedzenia, pokiaľ ide o sfarbenie – je neuveriteľne efektívna, bezpečná, ekologická alternatíva.

Pohlcovač zápachu v chladničke.

Nasypte kávovú usadeninu do zaváraninového pohára a umiestnite do chladničky. Káva prirodzene prevonia celý priestor a nahradí v tejto veci veľmi populárne jedlú sódu.

Domáci peeling.

Odstráňte starú kožu za pomoci kávy..

Odumreté bunky postupne odpadávajú a upchávajú póry. Ideálne je použitie v sprche – jemne masírujte tvár aj zvyšok tela za pomoci kávovej usadeniny. Potom sa síce budete venovať cvhílku umývaniu vane či sprchovacieho kúta, ale odmenou vám bude úžasne hladká pleť aj pokožka.

Prírodná hnojivo.

Vyrobte si domáce záhradné hnojivo tak, že urobíte z kávovej usadeniny zálievku.

Jednoducho pridajte 2 šálky použitej usadeniny do 20 litrového vedra s vodou a nechajte cez nov lúhovať. Tento kávový čaj“ potom môžete vyliať na záhradu alebo polejte črepníkové rastliny.

Odpudzovač mačiek.

Povysýpajte kávovú usadeninu okolo vašej záhrady ako prevenciu pred hrabaním mačiek. Toto pomôže nielen vašej záhrade, ale aj mačkám zo susedstva, predovšetkým ak pestujete nejaké pre mačky nebezpečné rastliny.

 

Dodajte vašim vlasom lesk.

Kávová usadeniny môže dodať lesk vašim vlasom a prírodným spôsobom ich povzbudiť.

Nasypte usadeninu do čistých mokrých vlasov a niekoľko minút masírujte. Potom dôkladne opláchnite


Kávovo – kakaová pleťová maska

Táto kombinácia znižuje opuchy na tvári a okolí očí pri súčasnom zosvetlení kože.

Tento jednoduchý domáci recept využíva starú kávovú usadeninu spoločne s ďalšími bežnými surovinami z vašej kuchyne.

Prekrytie škrabancov na drevenom nábytku

Máte nejaký tmavý nábytok s malými škrabancami?

Skúste namočiť vatový tampón do kávovej usadeniny a ľahko vtlačiť do škrabancov. Mali by ste takto zjemniť veľkosť škrabancov. Lepšie je, aby ste tento postup skúsili najprv na malom mieste.

Odstraňovač zápachu z rúk

Kávová usadenina je výborným odstraňovačom zápachu z rúk po krájaní aromatických potravín ako sú cesnak, cibuľa alebo ryby. Po príprave jedla jednoducho si chvíľu masírujte kávovú usadeninou ruky a až potom si ich umyte teplou vodou a mydlom. Vaše ruky budú nielen bez zápachu ale aj krásne hladké a mladistvo vyzerajúce.

Zdroj:www.dran.webnoviny.sk 


Mohlo by sa Vám páčiť
Káva je v skutočnosti ovocie.

Káva je v skutočnosti ovocie.


2018-02-27 21:18:04 Novinka
Káva je v skutočnosti ovocie.

Nahradí ROK Vašu obľúbenú kaviareň?

Nahradí ROK Vašu obľúbenú kaviareň?


2017-10-04 20:35:37 Novinka
Dá sa na ROK-u spraviť espresso ako z kaviarne? To je otázka, ktorú si kladú mnohí potenciálni majitelia ROK espresso makeru, prípadne ľudia, ktorí si ho zadovážili domov a nemajú až také veľké skúsenosti s kávou. ROK espresso maker je predovšetký...

Niekoľko mojich rád

Niekoľko mojich rád


2017-10-03 11:14:54 Novinka
Niekoľko mojich rád, o ktorých si myslím, že sú podľa mňa dôležité pri príprave kvalitného espressa. V prvom rade, si treba zaobstarať kvalitnú kávu, ktorá by mala mať 2 týždne a viac, od jej praženia. Odporúčam, aby ste si kávu kupovali nie v sup...