FAQs


3. Október 2017 Novinka

Kde môžem zakúpiť svoj ROK ESPRESSO MAKER, alebo GRINDER?

:)


Ako je to so zárukou?

Na všetky kovové časti ROK ESPRESSO máte záruku 10 rokov. Ak sa Vám niektorý diel pokazí, zlomí, či inak poškodí, napíšte nám, pošlite fotografiu a stručný popis poškodenia, spoločne s dokladom o kúpe a my Vás budeme informovať o ďalšom postupe. Zariadenie je navrhnuté a skonštruované tak, aby ste si vedeli poškodený diel vymeniť aj sami doma.

 

Aké sú rozmery, hmotnosť a balenie?

Každý ROK ESPRESSO kávovar, je dodávaný v kartónovej krabici o rozmere š33,5cm x h26cm x v35,5cm, s celkovou hmotnosťou 3,8 kg. V tejto krabici je uložený štýlový plechový obal o rozmeroch š27cm x h20 x v31cm a hmotnosťou 3 kg, v ktorom sa nachádza samotný kávovar.

ROK ESPRESSO MAKER má rozmery š22cm x h 13cm x v29cm a hmotnosť 2,8kg.

Takže musíte uznať, že je naozaj dobre zabalený a pripravený na cestu k Vám!

 

Ako si urobím to najlepšie espresso ?

Experimentujte a skúšajte! Myslite na to, že ROK ESPRESSO kávovar, nie je naprogramovaný elektronický prístroj. Všetko máte vo svojich rukách Vy. Doslova! Ak si však prečítate nasledujúce tipy, môže Vám to len pomôcť.

- uistite sa, že používate čerstvú kávu. Najlepšie zomletú na ROK mlynčeku, na ktorom si môžete nastaviť presnú hrúbku mletia (odporúčame 3-5).

- čerstvo pomletú kávu, asi 16g dobre zatlačte – utlačte do portafiltra. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete utláčať každú vrstvu pomocou tampera zvlásť, postupne. Keď bude voda prechádzať ľahko - káva je zomletá na hrubo. Ak naopak veľmi ťažko - káva je príliš jemná.

- pred prípravou odporúčame stroj aj šálky predohriať.

- dajte ramená kávovaru do najnižšej polohy a nalejte horúcu vodu. Zdvihnite ramená kávovaru a jemne zatlačte, až kým neucítite jemný odpor.

- extrakcia by mala trvať v rozmedzí 20 až 30 sekúnd. Dĺžka záleží na Vás. Eperimentujte! Pomaly zatlačte ramená kávovaru smerom nadol. Môžete si dopomôcť tak, že omotáte prsty okolo základnej nohy kávovaru.

- pre lepšiu “cremu” nalejte do kávovaru viac vody, zvýšite tak tlak. (VAROVANIE: nevytvárajte príliš vysoký tlak, môžete sa popáliť, či poškodiť prístroj!)


Môžem urobiť pomocou ROK ESPRESSO kávovaru aj jedno espresso?

ROK ESPRESSO kávovar bol navrhnutý na výrobu dvojitého espressa, ale pomocou príslušenstva – rozdvojky, je možná príprava aj dvoch samostatných šálok espressa.


Mohlo by sa Vám páčiť
Káva je v skutočnosti ovocie.

Káva je v skutočnosti ovocie.


2018-02-27 21:18:04 Novinka
Káva je v skutočnosti ovocie.

Nahradí ROK Vašu obľúbenú kaviareň?

Nahradí ROK Vašu obľúbenú kaviareň?


2017-10-04 20:35:37 Novinka
Dá sa na ROK-u spraviť espresso ako z kaviarne? To je otázka, ktorú si kladú mnohí potenciálni majitelia ROK espresso makeru, prípadne ľudia, ktorí si ho zadovážili domov a nemajú až také veľké skúsenosti s kávou. ROK espresso maker je predovšetký...

Niekoľko mojich rád

Niekoľko mojich rád


2017-10-03 11:14:54 Novinka
Niekoľko mojich rád, o ktorých si myslím, že sú podľa mňa dôležité pri príprave kvalitného espressa. V prvom rade, si treba zaobstarať kvalitnú kávu, ktorá by mala mať 2 týždne a viac, od jej praženia. Odporúčam, aby ste si kávu kupovali nie v sup...