Káva je v skutočnosti ovocie.

27. Február

Káva je v skutočnosti ovocie.


Ako si pripraviť s ROK Espresso Maker cappuccino

25. November

ROK Espresso Maker cappuccino


Nahradí ROK Vašu obľúbenú kaviareň?

4. Október

Dá sa na ROK-u spraviť espresso ako z kaviarne? To je otázka, ktorú si kladú mnohí potenciálni majitelia ROK espresso makeru, prípadne ľudia, ktorí si ho zadovážili domov a nemajú až také veľké skúsenosti s kávou. ROK espresso maker je predovšetkým zážitok. Je to niečo, čo ocení takmer každý kávový nadšenec.


Je to proste láska

4. Október

Som veľmi rád, že konečne aj na Slovensku vznikol web, prostredníctvom, ktorého si majitelia ROK espressa budú môcť navzájom odovzdávať rôzne rady, podnety a pripomienky. A preto si dovolím, svojou troškou prispieť do mlyna. Podelím sa s Vami minipríbehom, ako som sa dostal k svojmu ROKu ja.


Niekoľko mojich rád

3. Október

Niekoľko mojich rád, o ktorých si myslím, že sú podľa mňa dôležité pri príprave kvalitného espressa. V prvom rade, si treba zaobstarať kvalitnú kávu, ktorá by mala mať 2 týždne a viac, od jej praženia. Odporúčam, aby ste si kávu kupovali nie v supermarketoch, ale u kvalitných pražiarov, ktorých je už aj u nás dostatok. Taktiež by bolo vhodné, mať vlastný mlynček z dôvodu, že najlepšie je použiť čerstvo zomletú kávu.


FAQs

3. Október

Some ESPRESSO MAKER YEARS will be known for a long time, some of you are looking forward to the first adventures of the newly purchased coffee maker, and the rest of you are still wondering if it is for you, the real walnuts .. Community of YEAR users of coffee machines, grinders and accessories however, is growing every day in Slovakia. This growing interest, brings with it many questions. We have prepared some questions and answers for you in order to facilitate your use or decision making. If you can not find yours, please write us at shop@rokespresso.sk


ROK grinder a moje skúsenosti

3. Október

Ako som už v mojom predchádzajúcom blogu spomenul - k tomu, aby ste docielili čo najlepšie espresso, musíte na jeho výrobu použiť čerstvo zomletú kávu. Takže musíte mať doma kvalitný mlynček na kávu. ROK espresso maker je manuálna mašinka, bez potreby elektrického prúdu, tak som sa zameral na ručné mlynčeky. Keď sa Vám doma na kuse nábytku hrdo vyníma dizajnový skvost - ROK espresso maker, tak k nemu hľadáte niečo obdobné, niečo s rovnakou krvnou skupinou.


Nevyhadzujte kávový sós ktorý vám po vypití zostane.

3. Október

Nevyhadzujte kávový sós ktorý vám po vypití zostane. Dá sa ešte kvalitne využiť. Odpudzovač škodcov. Silná aróma môže byť pre mnohých z nás príjemná, ale pre niektorý hmyz ako sú mravce, slimáky ide o arómu veľmi nepríjemnú. Máte doma mravce? Vysledujte miesto ich vstupu a nasypte tam trochu kávovej usadeniny mravcom tak zamedzíte prístup do vášho príbytku.